Dutch House Hotel

  • 24-timers Reception
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Fitnesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Klimaanlæg

Med en værdiboks og 24 timers security, tilbyder Dutch House Hotel New York indkvartering i Queens område, 4 km fra Empire State.

5 minutters gåtur tager gæsterne til gastropub Dutch Kills Centraal.

Hotel ligger i nærheden af Evangel Church, omkring 350 meter fra 39th Avenue metrostation. Der er cirka 10 minutters kørsel fra Times Square Ball. Du kan komme til Macy's Herald Square om få minutter i bil. Det nærmeste busstoppested er 31st Street & Northern Boulevard, inden for kun 350 meter. New York LaGuardia lufthavn ligger inden for 15 kørsel fra Dutch House Hotel.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Dutch House Hotel New York
Dutch Hotel Long Island City New York , Belvilla District 6 Formerly Sonder
pris kun for mobil

Dutch Hotel Long Island City New York , Belvilla District 6 Formerly Sonder

6.4
Behagelig 437 anmeldelser
8 m fra overnatningsstedet
USD 120 USD 108
pr. nat
Lic Plaza Hotel
pris kun for mobil

Lic Plaza Hotel

8.7
Fremragende 4254 anmeldelser
150 m fra overnatningsstedet
USD 137 USD 123
pr. nat
Lic Manhattan View Hotel
pris kun for mobil

Lic Manhattan View Hotel

8.3
Meget godt 2224 anmeldelser
190 m fra overnatningsstedet
USD 158 USD 142
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    New York LaGuardia Lufthavn
    8 km

    Togstationer

    Court Square- 23rd St
    1 km

    Faciliteter

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter

    Serviceydelser

    • Sikkerhedspengeskab
    • 24-timers Reception
    • Privat ind-/ udtjekning
    • Hurtig ind-/ udtjekning
    • 24 timers vagtservice
    • Bagageopbevaring
    • Omklædningsrum
    • Husholdning
    • Renseri
    • Dagligvare shopping service

    Business faciliteter

    • Møde-/ banketfaciliteter
    • Fax/fotokopiering

    For børn

    • Brætspil

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Varme
    • Lydisolerede vinduer
    • Terrasse
    • Strygeservice

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Allergivenlige værelser
    • Elevator
    • ATM/Hæveautomat
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 11:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • Er lufthavnen tæt på Dutch House Hotel?
      Dutch House Hotel ligger inden for 5 km fra New York LaGuardia lufthavn og kan nås med en 15 minutters me bil.
    • 🚎
      Er der offentlige transportstop ved siden af et Dutch House Hotel?
      Det nærmeste busstoppested er 31st Street & Northern Boulevard, det er beliggende inden for 10 minutters gang fra et Dutch House Hotel og 39th Avenue metrostation er kun 10 minutters gang væk.
    • Tilbydes der rengøringsservice på det Dutch House Hotel?
      Ja, gæsterne på det Dutch House Hotel kan drage fordel af tøjrens og rengøring.
    • Er der et arbejdsområde på Dutch House Hotel-værelserne?
      Nogle værelser på Dutch House Hotel har et skrivebord.
    • Kan vi opbevare vores bagage på New York hotellet?
      Ja, gæster kan opbevare deres bagage på bagage opbevaring leveret af New York hotellet.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    New York LaGuardia Lufthavn
    8 km

    Togstationer

    Court Square- 23rd St
    1 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Dutch House Hotel New York

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk